Ubikacje i Toalety

Ubikacje i toalety to niezbędne elementy wyposażenia każdej łazienki. Przy wykańczaniu tego pomieszczenia mamy ogromny wybór: miski WC – tak stojące, jak i wiszące oraz różnorodne pod względem wymiarów i kształtów kompakty. Możemy również zdecydować się na coraz bardziej obecnie popularne rozwiązania podtynkowe. W ofercie producentów znajdziemy także bidety, pisuary czy deski wolnoopadające.

Ubikacja – miska WC stojąca czy wisząca?

Zanim zaczniemy przeglądać dostępne modele produktów, warto zastanowić się, czy potrzebna jest nam toaleta WC stojąca czy też wisząca. Toaleta stojąca może zostać zainstalowana w niemal każdej łazience. Miska WC wisząca wymaga natomiast miejsca “w ścianie” – to tam umieszcza się przyłącza oraz zbiornik spłuczki. Wytrzymałość tej konstrukcji gwarantuje stelaż podtynkowy. Choć montaż miski stojącej jest niezaprzeczalnie szybszy, a i cena miski tego typu jest niższa, miska wisząca również ma swoje zalety. Przede wszystkim pozostawia przestrzeń na podłodze, co pozwala na łatwe sprzątanie. Co więcej, elementy instalacji są estetycznie ukryte pod ścianą, dzięki czemu łazienka wygląda na bardziej uporządkowaną wizualnie.

Miski WC stojące – inne parametry

Istotny parametr kompaktów to rodzaj odpływu. Wyróżnia się odpływ poziomy, pionowy lub uniwersalny. W przypadku, kiedy odpływ kanalizacji umiejscowiony jest w ścianie, decydujemy się na kompakt z odpływem poziomym, jeśli natomiast otwór znajduje się bezpośrednio w podłodze, należy wybrać odpływ pionowy. 

Inną interesującą propozycją są toalety bez kołnierza. Ubikacja tego typu pozwala na zachowanie wyższego poziomu higieny i jest znacznie łatwiejsza do wyczyszczenia z uwagi na brak trudno dostępnych miejsc. Bardziej nowoczesne modele posiadają jeszcze inną zaletę, a mianowicie przy spłukiwaniu wykorzystują mniejszą ilość wody niż starsze egzemplarze. 

W naszym sklepie można zaopatrzyć się również w coraz bardziej obecnie popularne miski wolnoopadające. 

Czym się kierować przy wyborze pisuaru bądź bidetu?

Pisuary i bidety charakteryzują się mnogością dostępnych kształtów i rozmiarów. Pozwala to na dobranie odpowiedniego modelu do każdego rodzaju łazienki – zarówno tej w domu, jak i w hotelu czy restauracji. Część produktów wyróżnia się szczególnie oryginalnym wyglądem, dzięki czemu pomogą estetycznie podkreślić wnętrze. Oferta bidetów podzielona jest podobnie, jak misek WC – na bidety stojące i wiszące. Dzięki temu każdy z klientów może dopasować ten produkt do swojej łazienki.