Zlewy Ceramiczne

Zlew jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni. Spełnia on nie tylko funkcje praktyczne, umożliwiając nam zmywanie naczyń czy obmywanie produktów spożywczych, ale jest także estetycznym dodatkiem do aranżacji pomieszczenia. Wybór zlewu jest istotną decyzją – od tego zależy, jak komfortowo będzie nam się funkcjonować w kuchni. Zlewozmywaki ceramiczne są idealnym rozwiązaniem dla amatorów gotowania, którzy spędzają dużą ilość czasu na przygotowywaniu różnego rodzaju posiłków. Do ich największych atutów należy wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania.

Zlew ceramiczny – klasyka i nowoczesność w jednym

Zlewy kuchenne ceramiczne od renomowanych producentów pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i stanowią ozdobę kuchni. Główną zaletą zlewów tego typu jest wytrzymałość na nagłą zmianę temperatury oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne. Dla zlewu jest to szczególnie istotne istotne, ponieważ ma on kontakt z resztkami jedzenia oraz różnego rodzaju preparatami do czyszczenia. 

Nowoczesne modele zlewów ceramicznych to połączenie tradycyjnego, solidnego tworzywa z nowoczesnymi formami i liniami. Sprawdzą się one niemal w każdej kuchennej aranżacji, zarówno tej klasycznej, jak i bardziej nowoczesnej. Producenci oferują zlewy ceramiczne ze specjalnymi powłokami, redukującymi zatrzymywanie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu zabiegowi produkty dłużej zachowują swoją żywotność, a ich czyszczenie jest bardzo proste i sprawne.

Zlew kuchenny ceramiczny – ilość komór i inne parametry

W ofercie dostępne są modele zlewów z jedną lub dwoma komorami. W części zlewozmywaków zastosowano rozwiązanie pośrednie, czyli półtorej komory. Przy wyborze odpowiedniego wariantu zlewu do swojej kuchni, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to, czy jest to zlewozmywak ceramiczny jednokomorowy, czy też dwu, ale również na obecność ociekacza.

Istotną kwestią jest także to, czy dany zlewozmywak ceramiczny jest odwracalny. Jeśli tak, to możemy modyfikować jego ustawienie w taki sposób, aby po zmianie komora i ociekacz znajdowały się w odwrotnej konfiguracji. Będzie to przydatne szczególnie w razie „przemeblowania” w kuchni.