Pisuary

Pisuary nie pojawiają się już jedynie w publicznych toaletach. Coraz częściej spotyka się je w domach prywatnych – ich zalety doceniać zaczęli przede wszystkim posiadacze kilku łazienek. Pisuary w mieszkaniu montuje się podobnie łatwo, jak bidet i umywalkę, wieszając je na stelażu podtynkowym. Nie zajmą dużo miejsca w naszej łazience, a z uwagi na instalację w pozycji wiszącej, prezentują elegancko i lekko.

Pisuary – wygoda przede wszystkim! 

Dlaczego warto jest zdecydować się na pisuar w swoim domu? Przede wszystkim z uwagi na funkcjonalność i oszczędność takiego rozwiązania. Panowie z pewnością docenią wygodę korzystania z tego typu urządzenia. Pozwoli ono także na uniknięcie klasycznych kłótni o podniesioną czy też zabrudzoną deskę sedesową. Zamontowanie pisuaru jest również sposobem na zaoszczędzenie wody, ponieważ jest on spłukiwany jej minimalną ilością. W domach, w których panowie stanowią większość, pisuar pozwoli ograniczyć zużycie wody, co z kolei zapewni zdecydowanie niższe rachunki.

Pisuar do mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na zakup pisuaru, warto zorientować się, jakie wyróżniamy rodzaje tych urządzeń. Na rynku dostępne są modele zasilane od góry lub od tyłu. Pisuary z zasilaniem górnym to typ najbardziej klasyczny, najprostszy. Montuje się je bezpośrednio na ścianie bądź też na stelażu podtynkowym. Modele z przyłączem tylnym są już znacznie bardziej nowoczesne, a co za tym idzie – bardziej estetyczne. Mogą również być wyposażone w pokrywę zabezpieczającą przed wydostawaniem się z pisuaru bakterii. 

Inną kategorią są tak zwane pisuary bezwodne. Dzięki specjalnym wkładom absorbującym mocz, które umieszcza się w komorze pisuaru, nie wymagają one przyłączy wodnych ani kanalizacyjnych.

Warto zwrócić uwagę, że z uwagi na swój kompaktowy charakter, pisuary doskonale sprawdzą się nawet w niewielkich łazienkach i toaletach.