Baterie Łazienkowe

Baterie są podstawowym elementem armatury łazienkowej. Zapewniają stały dostęp do bieżącej wody ciepłej i zimnej, umożliwiając codzienne dbanie o higienę. Oferowane baterie łazienkowe dostępne są w różnych typach i kształtach, wiele z nich wyposażonych jest także w systemy oszczędzania wody. Wybierając baterie do łazienki warto kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i estetyką – odpowiednio dobrane pomogą podkreślić styl aranżacji wnętrza.

Baterie – niezbędny element każdej łazienki

Baterie łazienkowe to nieodłączne wyposażenie zarówno niewielkiej toalety, jak i przestronnego salonu kąpielowego. Wśród nich wyróżnić można baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowo-prysznicowe, a także baterie bidetowe, kuchenne oraz wolnostojące. Bateria do łazienki to element armatury, który wyróżnia się wysoką funkcjonalnością i wytrzymałością. Wybierając dany model, warto jednak zadbać również o estetykę sprzętu, dopasowaną do wystroju łazienki. 

W kategorii baterii łazienkowych dostępne są modele różniące się materiałem wykonania oraz stylem i kolorem. Choć chromowane baterie umywalkowe lub wannowe stale cieszą się dużą popularnością, w ostatnich latach w projektach zaczynają królować czarne baterie

Baterie łazienkowe oferujemy także w zestawach. Ze sklepem Pati Art Studio wyposażysz łazienkę we wszystko, co jest niezbędne do jej funkcjonalnego użytkowania.

Baterie do łazienki – najważniejsze parametry

Najbardziej praktyczne są baterie łazienkowe z głowicą ceramiczną, która zapobiega przeciekaniu wody. Innym, istotnym elementem, jeżeli chodzi o krany łazienkowe, jest perlator – wodoszczelna końcówka w kranie, pozwalająca zapobiec marnowaniu wody. Dzięki specjalnej siatce napowietrzającej wodę, z kranu wypływa jej ograniczona ilość. Dostępne modele różnią się ze względu na sposób montażu – mocowane są bezpośrednio do umywalki lub też umieszczane w ścianie (baterie podtynkowe). Wybór systemu uzależniony jest od instalacji oraz poziomu, na jakim znajdują się rury.