Baterie Bidetowe

Bidety stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Ten funkcjonalny element wyposażenia łazienki ma różnorodne zastosowania – nie tylko pozwala zadbać o higienę intymną, ale także umożliwia korzystanie z armatury osobom starszym i niepełnosprawnym. Bogaty asortyment sprawia, że z łatwością możemy wybrać baterie bidetowe idealnie dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia i ogólnego stylu naszej łazienki. Sprawdź, jakie baterie do bidetu dla Ciebie przygotowaliśmy!

Bateria do bidetu – nieodzowny element każdej łazienki

Baterie bidetowe są nieodłącznym elementem każdej łazienki, w której zdecydowano się wstawienie bidetu – a lista takich łazienek stale się wydłuża! Bidety pojawiają się w naszych łazienkach coraz częściej, zapewniając maksymalną ochronę części intymnych. Większość baterii bidetowych nie odbiega konstrukcją i obsługą od klasycznych baterii łazienkowych. Charakteryzuje je prostota, elegancja i, przede wszystkim, uniwersalność. Dodatkowo, są wytrzymałe zarówno na działanie kamienia, jak i rdzy. 

Jaką baterię bidetową wybrać?

Dobór odpowiedniej baterii bidetowej rozpocząć należy od wyboru sposobu montażu. Dużą popularnością cieszy się obecnie bateria bidetowa natynkowa i ścienna – z prostych przyczyn: ich instalacja jest stosunkowo prosta, szybka i nie potrzeba tu pomocy fachowców. Bateria bidetowa podtynkowa wymaga natomiast wykonania specjalnych otworów w ścianie – bądźmy jednak pewni, że efekt końcowy jest wart tej pracy. 

Baterie do bidetów powinny być przede wszystkim komfortowe w codziennym użytkowaniu. Aby zapewnić ich funkcjonalność dobrze jest sprawdzić również wysokość wylewki lub też dodatek ruchomego perlatora. Możemy również zdecydować się na modele baterii z dodatkową słuchawką, które sprawdzą się w domach zamieszkiwanych przez osoby starsze lub niepełnosprawne. 

Warto pamiętać, by dopasować baterie bidetowe do pozostałych elementów wyposażenia łazienki pod względem stylu i koloru. W zależności od aranżacji, lepiej wpisać się w klimat może, przykładowo, bateria bidetowa czarna lub bateria bidetowa złota