Baterie Umywalkowe

Bateria umywalkowa to kluczowy element wyposażenia każdej łazienki. Armatura pełni rolę nie tylko funkcjonalną, ale również dekoracyjną. Wybrana bateria powinna być dopasowana do umywalki w taki sposób, by strumień wody nie wydostawał się poza jej brzegi. W ofercie naszego sklepu znaleźć można modele w różnych stylach i kolorach, a także o różnych funkcjonalnościach, przykładowo, najbardziej popularne: bateria umywalkowa ścienna czy bateria umywalkowa podtynkowa. Sprawdź dostępne możliwości.

Baterie łazienkowe = łazienkowy niezbędnik!

Bateria do umywalki to zdecydowanie jeden z najczęściej używanych sprzętów domowych. Korzystamy z niej co najmniej kilka razy dziennie, za każdym razem odkręcając i zamykając dopływ wody, a także regulując jej temperaturę. Mnożąc te czynności przez liczbę domowników, możemy się przekonać, jak ważny i wytrzymały jest to sprzęt. Baterie umywalkowe wykonuje się z mosiądzu lub też innych stopów metali. Oprócz wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, z uwagi na stałe działanie wody istotne jest również, aby sprzęt był odporny na korozje. 

Podczas wybierania armatury łazienkowej ważna jest jednak nie tylko funkcjonalność.  Bateria umywalkowa to również estetyka i styl. Element ten w pewnym sensie spina w całość wystrój łazienki, będzie także najczęściej używany przez gości, którzy nas odwiedzą. Dzięki szerokiej ofercie różnych modeli można odnaleźć idealną armaturę, dopasowaną zarówno stylem, jak i wykończeniem do charakteru naszej łazienki i umywalki. Choć zdecydowana większość modeli występuje w kolorze srebrnym, bardzo ciekawa opcja jest bateria umywalkowa czarna. Podkreśli ona nowoczesne surowe wnętrza i sprawdzi się doskonale w aranżacjach skandynawskich. W naszej ofercie odkryjesz baterie umywalkowe znanych i renomowanych producentów. 

Baterie do umywalki – różnorodność przede wszystkim 

Bateria umywalkowa powinna również zostać dopasowana do podłączenia sieci wodnej do naszej łazienki. Bateria umywalkowa ścienna sprawdzi się w miejscach, w których rury przyłączeniowe wychodzą ze ściany nad umywalką. Rozwiązanie tego typu stosowane jest zwykle w budownictwie wielorodzinnym. Inna opcja to podłączenie baterii bezpośrednio do miski umywalki. Jeśli mamy na nie odpowiednie warunki, dobrym wyborem może okazać się bateria umywalkowa stojąca.

Jeśli cenimy prostotę i elegancję i chcemy je podkreślić także w wystroju wnętrz, do gustu przypaść nam może bateria podtynkowa umywalkowa. Charakteryzuje się ona wyjątkową estetyką – całe przyłącza wraz z większą częścią baterii są schowane w ścianie, a ponad tynk wystaje jedynie kran oraz kurek do regulacji. 

Zależnie od naszych potrzeb wizualnych i funkcjonalnych, możemy wybierać pomiędzy bateriami o różnej budowie kranu. W standardowych umywalkach krany umiejscowione nisko nad miską, co zapobiega rozpraszaniu się strumieni wody. Alternatywą jest bateria umywalkowa wysoka. W jej przypadku kran znajduje się kilkadziesiąt centymetrów ponad powierzchnią umywalki, dzięki czemu wykonanie wszelkich czynności higienicznych jest prostsze. Będzie to najlepsze rozwiązanie, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup dużej umywalki.