Brodziki

Kabiny prysznicowe zapewniają komfortową kąpiel, podczas której oszczędzamy zarówno czas, jak i ilość wody. Nic zatem dziwnego, że cieszą się one nieustającą popularnością. Aby spędzony pod prysznicem czas mógł być naprawdę przyjemny, warto zaopatrzyć się również w brodzik. To idealny element nie tylko do małej łazienki – wybór odpowiedniego modelu faktycznie jednak uzależniony jest od dostępnej przestrzeni łazienkowej. W ofercie dostępne są niewielkie brodziki, najchętniej jednak wybierane są większe, gwarantujące komfort na najwyższym poziomie.

Jaki rodzaj brodzika wybrać?

Decydując się na montaż kabiny prysznicowej musimy dobrać do niej odpowiedni brodzik. W ostatnich latach coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest osadzanie kabiny na podłodze, a zatem wybór odpływu liniowego, jednak nie sprawdzi się to w każdej łazience. Wybierając brodzik, dobierzmy jego kształt i wielkość do samej kabiny. Oferta brodzików jest bardzo różnorodna. Zarówno posiadacze niewielkich łazienek, jak i dużych salonów kąpielowych, znajdą odpowiedni model dla siebie. Na rynku dostępne są brodziki półokrągłe, brodziki prostokątne oraz kwadratowe

Przy wyborze brodzika musimy zadecydować również o jego głębokości. Brodziki wysokie będą idealnym rozwiązaniem, jeżeli posiadamy małe dzieci. Sprawdzą się również, gdy będziemy chcieli zrobić pranie ręczne. 

Czym jeszcze kierować się przy wyborze brodzika?

Jeżeli wybraliśmy model brodzika, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom, powinniśmy zwrócić uwagę również na materiał wykonania. To on zadecyduje o komforcie korzystania z brodzika. Najbardziej popularne są brodziki akrylowe bądź z konglomeratu. Akryl to lekki, ciepły materiał, łatwy do czyszczenia. Z kolei brodziki konglomeratowe występują w wielu opcjach kolorystycznych, stąd można je idealnie dopasować do stylistyki łazienki. Wykazują również dużą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i zadrapania.

Warto mieć na uwadze, że nowoczesne brodziki mogą posiadać maty antypoślizgowe lub wygodne siedziska. Przekłada się to na bezpieczeństwo osób korzystających z prysznica. Rozwiązania te są szczególnie polecane dla osób starszych i małych dzieci.