Syfony Brodzikowe

Syfon do brodzika to niezbędny element każdego prysznica. Dzięki niemu możliwe jest połączenie odpływu z kanalizacją oraz odprowadzenie wody spod natrysku. Konstrukcja większości tego typu produktów wykonana jest z wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych, całkowicie odpornych na korozję i zapewniających doskonałą szczelność całej instalacji. W przypadku syfonów do brodzików najważniejsza jest zatem jakość wykonania i funkcjonalność – estetyka to element drugorzędny, gdyż jedyny widoczny element to kratka odpływowa bądź ozdobna kopułka.

Syfon do brodzika – niezbędne wyposażenie

Zadaniem syfonu do brodzika jest odprowadzanie zużytej wody w taki sposób, by nie dostała się ona ponownie do brodzika. Pod względem konstrukcji najbardziej popularne są syfony czyszczone od góry oraz nowoczesne syfony samoczyszczące. Syfon do brodzika samoczyszczący ma specjalną budowę pozwalającą na bardzo skuteczne przepłukiwanie przewodów, co minimalizuje ryzyko zatkania. Aby natomiast oczyścić syfon do brodzika czyszczony od góry, należy go rozmontować, podnosząc część odpływu. Konstrukcje tego typu są zazwyczaj bardziej kompaktowe i można je stosować do brodzików o niewielkiej wysokości.

Dostępne są syfony do brodzików z ozdobnymi pokrywami, będące doskonałą, a także modele w różnorodnych kolorach i rozmiarach. Dzięki temu możemy dopasować je do naszych potrzeb i stylu aranżacji łazienki.

Syfon brodzikowy – czym kierować się przy wyborze?

Podstawowe kryterium wyboru to średnica otworu odpływowego i głębokość brodzika – syfon brodzikowy musi mieć dopasowaną do niego wysokość. Kolejnym istotnym parametrem jest skuteczność, z jaką odprowadzana jest woda, podawana zazwyczaj w litrach na minutę. Musi być ona dostosowana do przepływu podłączonej baterii, tak, aby syfon skutecznie odprowadzał jej nadmiar, zapobiegając przepełnieniu się brodzika.

Pamiętajmy, że syfony do brodzików mają kontakt z nieczystościami. Nie warto zatem ryzykować, wybierając tańsze rozwiązania, które często nie spełniają swojej zasadniczej roli. Postawmy na jakość, jaką oferują renomowani producenci.