Umywalki

Umywalki są nieodłącznym elementem każdej, nawet tej najmniejszej łazienki. Wykorzystujemy je każdego dnia, stąd też warto zadbać o ich odpowiedni wybór. Eleganckie, nowoczesne umywalki pełnią funkcje nie tylko praktyczne, ale także estetyczne – są doskonałą ozdobą wnętrza. Dzięki ogromnej różnorodności modeli, zarówno pod względem typu, koloru, kształtu, rozmiaru czy też materiału wykonania, możemy mieć pewność, że znajdziemy umywalkę idealną dla naszej łazienki. Nasza oferta umywalek łazienkowych udowadnia, że mogą one cieszyć zmysły domowników każdego dnia!

Umywalki łazienkowe – szeroka oferta

Łazienka jest miejscem, gdzie dbamy zarówno o swoje ciało, utrzymując je czyste i zadbane, jak i o swojego ducha – to tam możemy się zrelaksować po długim dniu. Umywalka łazienkowa to element wyposażenia, bez którego nie sposób funkcjonować, przy którym wykonujemy czynności codziennej higieny. Do wyboru mamy wiele rodzajów umywalek, między innymi: umywalka nablatowa, podblatowa, narożna, wolnostojąca, podwójna czy wpuszczana w blat. Jeżeli z uwagi na rozmiar łazienki, rozważamy raczej małe umywalki, również znajdziemy coś dla siebie – ich szerokości są naprawdę zróżnicowane, w zakresie od 30 do nawet 120 cm. Wśród najbardziej popularnych wytwórców umywalek wyróżnić możemy marki takie jak Cersanit, Duravit czy Koło

Umywalki łazienkowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobranie idealnej do naszej przestrzeni umywalki nie jest trudne – trzeba mieć jednak na uwadze kilka aspektów, które warto przemyśleć przed zakupem. Warto zastanowić się nad: 

  • Miejscem w łazience, gdzie chcemy osadzić umywalkę.
  • Rozmiarem umywalki: jak duża może się zmieścić? Na jakiej wysokości zamontować umywalkę? Standardowa wysokość umywalki to aktualnie 85-90 cm, licząc od górnej krawędzi urządzenia do posadzki.
  • Dodatkowymi oczekiwaniami względem umywalki: jaki ma mieć kształt? Czy potrzebujemy może dodatkowej przestrzeni? 

Dalej warto zorientować się, jak zamontować umywalkę, na którą się wstępnie zdecydowaliśmy – niektóre sposoby montażu są naprawdę bardzo proste, inne wymagają nieco więcej kroków.