Umywalki Podblatowe

Pragnąc zaprojektować idealną łazienkę, często niewiele uwagi przykładamy do wyboru odpowiedniej umywalki. Zazwyczaj bardziej interesują nas możliwości w zakresie dostępnych rodzajów wanny, prysznica czy koloru płytek. Nad wyborem umywalki warto jednak się dobrze zastanowić – w końcu będziemy używać jej każdego dnia! Umywalki łazienkowe, choć często niepozorne, mogą stać się kluczowym elementem łazienki, wprowadzając do niej elegancję i powiew nowoczesności. Jednym z dostępnych modeli są umywalki podblatowe.

Umywalka podblatowa w małej łazience

Praktyczna i estetyczna umywalka podblatowa to najbardziej klasyczny i wciąż najczęściej wybierany typ umywalki, kompatybilny z konkretną szafką. Najbardziej popularna jest umywalka podblatowa prostokątna. 

 Umywalki łazienkowe podblatowe sprawdzą się doskonale w małej łazience. Powodem jest montaż umywalki podblatowej, który ma wiele zalet. Po pierwsze, dzięki niemu, przestrzeń wokół umywalki jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Woda nie ma możliwości rozchlapywania się na boki. Co więcej, cała wodna instalacja jest schowana pod blatem, co nie tylko poprawia estetykę wnętrza – zyskujemy również miejsce do przechowywania akcesoriów i kosmetyków. Standardowa szerokość umywalki tego typu mieści się w przedziale od 40 do 70 cm. Warto pamiętać tu o prostej zasadzie, zapewniającej komfortowe korzystanie z łazienki – choć szersza umywalka może być płytsza, węższa umywalka powinna być głęboka. 

W łazienkach, z których korzysta większa liczba osób, przykładowo kilkoro dzieci, doskonale sprawdzi się zamontowanie dwóch umywalek obok siebie. W większych pomieszczeniach ciekawym rozwiązaniem może być natomiast umywalka podblatowa podwójna, z której również jednocześnie może korzystać więcej niż jedna osoba.