Promocja na wszystkie produkty marki DEANTE z kodem "WODNIK5" - 5%. Podwójna korzyść! Rabaty na promocje i przeceny się sumują!
Brodziki Prostokątne
Brodzik to nieodłączny element każdej łazienki. Wybór odpowiedniego modelu jest zatem bardzo istotny – dobrze dopasowana konstrukcja zapewni domownikom komfort podczas kąpieli. Dostępne są różne możliwości, zarówno pod względem kształtu, jak i wymiarów, koloru czy funkcjonalności. Prócz modeli kwadratowych i półokrągłych, popularne są także brodziki prostokątne. Ze względu na swoje wymiary charakteryzują się one wyjątkową wygodą użytkowania. Sprawdź dostępne modele brodzików prostokątnych.
Brodziki prostokątne – jaki rozmiar wybrać?
W przypadku brodzików prostokątnych, jeden bok jest dłuższy, stwarzając w kabinie więcej przestrzeni, a jednocześnie zachowując kompaktowe wymiary. Brodzik prysznicowy prostokątny jest zatem dobrą alternatywą szczególnie w łazienkach długich i wąskich.
Wybierając konkretny model brodzika prostokątnego, należy przeanalizować, jaki rozmiar będzie optymalny do naszych potrzeb. Miejmy na uwadze, że im większa powierzchnia brodzika tym większy komfort użytkowania – ograniczeniem jest oczywiście jednak przestrzeń łazienki. Najbardziej kompromisową konstrukcją ze względu na tak kompaktowy rozmiar, jak i wygodę eksploatacji są brodziki prostokątne 80×120, choć w mniejszych pomieszczeniach popularny jest również brodzik prostokątny 90×80.
Brodziki prysznicowe prostokątne – na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?
Rozmiar brodzika to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Przede wszystkim, pamiętajmy, że brodzik stanowi element uzupełniający kabinę prysznicową. Ważne jest zatem, aby brodzik pasował do kabiny nie tylko pod względem kształtu, ale i stylu, tak, aby elementy te stanowiły spójną całość.
Kolejną, nie mniej istotną decyzją w ramach zakupu brodzika prostokątnego będzie wybór materiału, z którego jest on wykonany. Na rynku dostępne są zarówno modele klasyczne, czyli z emaliowanej stali, jak i konstrukcje wykonane z syntetycznych żywic akrylowych lub konglomeratów kwarcowych. Konglomeraty swą strukturą przypominają kamień. Jest to materiał bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, jednak stosunkowo ciężki. Modele akrylowe natomiast wyróżniają się bardzo niską masą, co znacznie ułatwia ich transport i montaż. Co więcej, swoją wytrzymałością dorównują stali – jest to zatem rozwiązanie bardzo komfortowe.