Brodziki Półokrągłe

W łazienkach o niewielkim metrażu liczy się każdy centymetr – często nie ma tam odpowiedniej ilości miejsca do wstawienia wanny. Posiadaczom małych łazienek z pomocą przychodzi prysznic, a w jego wyposażeniu: brodzik półokrągły. To kompaktowa konstrukcja przeznaczona do montażu w narożniku, która pozwoli komfortowo urządzić nawet bardzo niewielką łazienkę.

Brodziki półokrągłe – gdzie się sprawdzą?

Brodziki z zaokrągloną jedną z krawędzi nie tylko zajmują mniej przestrzeni niż kwadratowe modele, ale także sprawiają, że poruszanie jest wokoło kabiny jest bezpieczniejsze. Unikamy tutaj ryzyka uderzenia się bosą stopą w jeden z wystających rantów konstrukcji.

Brodziki półokrągłe to nie tylko funkcjonalność, ale także styl. To doskonałe rozwiązanie dla amatorów eleganckich aranżacji. Brodzik o zaokrąglonym kształcie jest subtelny, przyjemny dla oka i dobrze dopasowuje się do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, tworząc spójny wystrój. 

Jaki półokrągły brodzik wybrać?

Najbardziej istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu brodzika, jest oczywiście przestrzeń, jaką dysponujemy. Najbardziej standardowy jest brodzik półokrągły 90×90 – to optymalny kompromis między komfortem użytkowania a oszczędnością miejsca. Przy zadaniach specjalnych, czyli bardzo małych łazienkach, sprawdzi się natomiast brodzik półokrągły 80×80. Zwróćmy również uwagę, że półokrągłe modele brodzików nie muszą mieć krawędzi o równej długości. I tak, do węższych pomieszczeń doskonale pasować będzie np. brodzik 120×90.

Kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę to materiał, z jakiego wykonany jest brodzik. Brodziki stalowe z uwagi na swoją dużą masę zaczynają obecnie tracić na popularności. Większym zainteresowaniem cieszą się trwałe brodziki z konglomeratu kwarcowego lub też lekkich żywic.

Pamiętajmy również, by do naszego brodzika dopasować odpowiednią kabinę prysznicową – ona także musi posiadać zaokrąglone panele o odpowiadających wymiarach.