Brodziki Kwadratowe

Zdecydowana większość kabin natryskowych wyposażona jest w klasyczne brodziki, które zapewniają optymalny odpływ spływającej wody. Jedną z najpopularniejszych konstrukcji jest brodzik kwadratowy. Jego równe boki sprawiają, że jest łatwy w montażu i kompaktowy, a przy tym współgra z większością dostępnych na rynku kabin prysznicowych. Brodziki kwadratowe to doskonały wybór dla osób ceniących w swojej łazience przede wszystkim prostotę i funkcjonalność.

Brodzik kwadratowy – na jaki rozmiar się zdecydować?

Decydując się na zakup brodzika kwadratowego, szczególną uwagę należy zwrócić na wymiary. Dopasujmy je do wielkości naszej łazienki. Choć w pomieszczeniach o małym metrażu często jedyną alternatywą jest kompaktowa kabina prysznicowa, pamiętajmy, by w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń – możemy być pewni, że mały model będzie mniej komfortowy od dużego. Standardowym modelem jest brodzik kwadratowy 90×90 cm, a tym do zadań specjalnych w malutkich łazienkach – brodzik 70×70 cm. Brodzik prysznicowy 90×90 cm cieszy się największą popularnością nie bez powodu – jest to optymalny kompromis pomiędzy wygodą użytkowania a oszczędnością miejsca

Brodziki kwadratowe – co jeszcze brać pod uwagę przy zakupie?

Czasy, gdy brodziki produkowane były jedynie ze stali bezpowrotnie minęły. Obecnie mamy do wyboru zdecydowanie więcej materiałów. Szczególnie popularne stają się modele wykonane z konglomeratów lub akrylu. Brodziki konglomeratowe wyróżniają się przede wszystkim trwałością i odpornością na uszkodzenia – zarówno te mechaniczne, jak i na szok termiczny i zarysowania. Ich struktura przypomina naturalny kamień. Jest to zatem odpowiednie rozwiązanie dla osób, które doceniają, gdy produkty zachowują swój idealny wygląd przez wiele lat. Atutem modeli brodzików wykonanych z akrylu jest natomiast bardzo niska masa. Dzięki temu transport i montaż takiego brodzika jest dużo łatwiejszy i szybszy. 

Wybierając idealny brodzik kwadratowy, zwróćmy również uwagę na jego wysokość. Im niższa krawędź brodzika, tym wchodzenie do kabiny staje się wygodniejsze, pamiętajmy jednak, że konieczne staje się wówczas zastosowanie kompaktowych syfonów odpływowych i umieszczenie rur odpływowych w posadzce naszej łazienki.