Stelaże Podtynkowe Do WC

Stelaże podtynkowe do WC stają się obecnie bardzo popularne – na ich montaż w swoich łazienkach decyduje się coraz większa liczba osób. Jest to funkcjonalna alternatywa dla klasycznych ceramicznych kompaktów stojących. Dzięki temu, że cały układ znajduje się w ścianie, wnętrze łazienki prezentuje się bardzo elegancko, a przy tym jest łatwe do czyszczenia. Wybór odpowiedniego modelu stelażu podtynkowego uzależniony jest od konstrukcji ściany, na której planowany jest montaż konstrukcji.

Stelaż podtynkowy do WC – estetyczny i funkcjonalny element wyposażenia łazienki

Stelaż podtynkowy do WC umożliwia eleganckie i stylowe urządzenie łazienki, co docenia coraz większa liczba osób. Łazienka wyposażona w ten element wygląda na bardziej przestronną i nowoczesną. Stelaże podtynkowe to jednak nie tylko estetyka, ale także, a może właśnie przede wszystkim, funkcjonalność. Nie bez powodu uważa się je za bezpieczne i wytrzymałe – ich funkcją jest stabilne utrzymywanie wiszącej miski WC, a potrafią unieść nawet do 400 kg.  Kupując stelaż wysokiej jakości nie musimy mieć zatem żadnych obaw, że stanie się dla nas nieoczekiwanym problemem.

Rodzaje stelaży podtynkowych do WC

Przystępując do wyboru stelażu podtynkowego do WC, pierwsza rzecz, jaką należy ustalić to rodzaj zabudowy. Po określeniu typu instalacji, możemy przejść do wyboru odpowiedniego dla nas modelu. Wyróżnić można kilka rodzajów stelaży do zabudowy miękkiej: stelaże do zabudowy wysokiej, niskiej oraz stelaże samonośne. Warto również zwrócić uwagę na szczegóły, by stelaż okazał się odpowiedni do warunków panujących w naszej łazience. Rozpatrzmy zatem możliwość regulacji ilości spłukiwanej wody, sposób obsługi spłuczki czy możliwe tryby spłukiwania. Standardowa wysokość, na jakiej montuje się miskę WC to 40 cm. W przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych dogodniejszy może być jej montaż na wysokości 48 cm. 

Wybierając stelaż podtynkowy do WC zwróćmy uwagę, by wybrać tę samą markę przycisku spłukującego, aby zachować kompatybilność i tym samym doskonałą funkcjonalność.