Szafki Łazienkowe Pod Umywalkę

Łazienka to pomieszczenie, które pozwala nie tylko na codzienną higienę, ale także na relaks po ciężkim dniu. Aby mogła stać się swoistym “pokojem kąpielowym”, należy ją urządzić w sposób przemyślany – funkcjonalny i estetyczny. Jeden z podstawowych elementów wyposażenia komfortowej łazienki to szafka pod umywalkę. Służy ona do montażu miski umywalkowej, którą można zakupić osobno bądź też wybrać rozwiązanie w zestawie: szafka z umywalką.

Szafka pod umywalkę – funkcjonalny element wyposażenia łazienek

Szafki łazienkowe pod umywalkę to bardzo praktyczny element wyposażenia łazienki. Tworzą one dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów łazienkowych, stąd też sprawdzą się doskonale, jeżeli łazienka ma niewielki metraż. Dzięki szafce pod umywalkę zwiększymy ilość miejsca na kosmetyki, nie zastawiając jednocześnie niepotrzebnie dodatkowej powierzchni podłogi.

Główną funkcją szafki pod umywalkę jest podtrzymywanie miski umywalkowej. Dzięki niej możemy zamontować umywalkę o wielkości i kształcie w pełni dopasowanych do naszych indywidualnych preferencji.

Szafka łazienkowa pod umywalkę, prócz akcesoriów i tekstyliów łazienkowych, może pomieścić również kosz na śmieci. Szafka pod umywalkę nablatową to także dodatkowe półeczki, dzięki którym łatwiej jest zagospodarować wnętrze mebla. Co więcej, jeżeli misa umywalkowa jest mniejsza niż podtrzymująca ją szafka, można wykorzystać również pozostałą wolną przestrzeń blatu, umiejscawiając tam w koszyczkach ręczniki lub kosmetyki, które pragniemy mieć zawsze pod ręką.

Szafka umywalkowa – dostępne modele

Podczas aranżacji łazienki, warto dokonywać przemyślanych wyborów, aby optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń. W przypadku niewielkich pomieszczeń wstawienie szafki pod umywalkę nie tylko zapewni domownikom komfort podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych, ale również pozwoli schować kosmetyki lub środki czystości. 

Szeroka oferta modeli szafek umywalkowych sprawia, że możemy być pewni, że uda się nam znaleźć produkt idealny do naszej łazienki, niezależnie, czy jest ona o typowych wymiarach, czy też o niestandardowym kształcie. Dla osób pragnących zachować podłogę w idealnym porządku, sprawdzą się wersje szafki na nóżkach bądź modele przywieszane bezpośrednio do ściany