Wanny Asymetryczne / Narożne

Optymalne zagospodarowanie narożników łazienki to nie łatwe zadanie. Choć w kącie pomieszczenia ustawiana jest najczęściej w praktyce kabina prysznicowa, to nie jedyna opcja – można zamontować tam również wygodną i obszerną wannę! Jak? W tym celu powstały specjalne wanny narożne. Dla posiadaczy niewielkich łazienek jest to strzał w dziesiątkę, idealny sposób na pełne wykorzystanie dostępnego miejsca. To jednak nie wszystko – wiele modeli doskonale nada się również do dużych salonów kąpielowych, a nawet do luksusowych gabinetów spa. Łazienka z wanną narożną będzie nie tylko funkcjonalna, ale także po prostu… piękna.

Wanna narożnikowa w łazience – jaką wybrać?

Wybór modeli wanien narożnych jest ogromny. Podstawowe kryterium to rzecz jasna rozmiar produktu. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć naszą łazienkę  i w zależności od wyniku zdecydować się na większe wanny, np. wanna narożna 150×150 lub te mniejsze, np. mała wanna narożna 90×90. Dostępne są również mniej regularne wymiary wanny narożnej.

Dostępne są wanny o owalnym kształcie, a także współgrająca z naszym pomieszczeniem wanna narożna asymetryczna o zwężającym się zbiorniku. Te modele sprawdzą się u właścicieli niewielkich łazienek – pozwolą zachować cenną przestrzeń wokół samej wanny. Większą swobodę wyboru mamy, jeśli jesteśmy posiadaczami dużej łazienki. Możemy sięgnąć po wanny narożne z dodatkowymi udogodnieniami – siedziskami, zagłówkami, czy też ekskluzywnymi obudowami. Coraz większą popularnością cieszy się również wanna narożna z hydromasażem.

Wanna narożna vs kabina prysznicowa

Posiadacze niewielkich łazienek jeszcze do nie tak dawna nie mieli wyboru, czy preferują w swoim wnętrzu wannę czy prysznic – klasyczne wanny prostokątne zajmowały zbyt wiele przestrzeni, jedynym rozwiązaniem była kabina prysznicowa. Tymczasem wanny narożne nie tylko oszczędzają miejsce, ale także nie ustępują pod względem funkcjonalności swoim prostokątnym braciom.

Czy zatem lepszym rozwiązaniem będzie wanna narożna czy też standardowa kabina prysznicowa? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – zależy to w całości od potrzeb oraz gustu domowników. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieje również opcja “dwa w jednym”! Wannę zaopatrzyć można w parawan nawannowy oraz natrysk. Dzięki temu powstanie wanna narożna z prysznicem – idealne rozwiązanie dla osób, które doceniają komfort kabiny natryskowej, a jednocześnie nie chcą rezygnować z długich, relaksujących kąpieli.

Wanna symetryczna ma regularne kształty, które idealnie wpasują się w każdą większą łazienkę. Ze względu na swoje centralne położenie lub też duże wymiary, często stanowi wręcz główny punkt tego pomieszczenia. Stąd, wybór wanny tego typu jest niezwykle istotny i powinien być dobrze przemyślany. Odkryj symetryczne wanny akrylowe renomowanych producentów w sklepie Pati Art Studio.