Wanny Prostokątne

Długa, gorąca kąpiel jest najlepszym sposobem na relaks. Klasyczne wanny prostokątne od wielu lat należały i wciąż należą do najbardziej popularnych elementów wyposażenia łazienki. Miliony domowników pokochały je za niezwykły komfort kąpieli. Wykonane z różnych materiałów i o różnych wzorach, wzbogacą wnętrze każdej łazienki, zarówno pod względem komfortu, jak i estetyki.

Najczęściej kupowane wanny prostokątne

Wanna prostokątna – idealny wybór do Twojej łazienki

Wybierając produkt taki jak wanna prostokątna, miejmy na uwadze, że zostanie ona z nami na lata. Najważniejsze jest zatem, aby wannę dobrać zgodnie z naszymi i pozostałych domowników potrzebami. Wanny prostokątne pasować będą zarówno do większych łazienek, jak i do mniej przestronnych wnętrz – wymiary wanien prostokątnych są bardzo zróżnicowane (w ofercie można odnaleźć bardzo popularne wanny prostokątne 160×70, ale także wiele mniejszych modeli). Ze względu na swój kształt wanna ta dopasuje się do praktycznie każdej łazienki – przemyślmy jednak wybór tak, by nie zajmowała zbyt wiele miejsca i nie zabrakło go dla innych elementów wyposażenia.

Wanny prostokątne – rodzaje

Do najbardziej popularnych materiałów, z których wykonuje się wanny prostokątne należy akryl i stal. Wyróżniamy również wanny żeliwne lub wykonane ze szkła. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale także na dodatkowe elementy wyposażenia modelu, który nas zainteresował. Może to być powłoka ułatwiająca czyszczenie czy też warstwa antypoślizgowa na dnie wanny. 

Ciekawą opcją jest wanna prostokątna z parawanem, która pozwala na stworzenie rozwiązania “dwa w jednym”, czyli wanno-prysznica. Jeżeli natomiast marzymy o zapewnieniu naszym strudzonym mięśniom pleców odprężenia, odpowiedź jest prosta: wanna prostokątna z hydromasażem.

Większość oferowanych wanien prostokątnych posiada w komplecie nóżki. W przypadku modeli ich pozbawionych, nóżki do wanny można dokupić osobno w naszym sklepie.