Wanny Wolnostojące

Dla wielu z nas nie ma lepszego sposobu na relaks po długim dniu niż gorąca, odprężająca kąpiel. Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem do łazienki jest wanna wolnostojąca. Stanowi ona nie tylko piękną i oryginalną dekorację, ale również pozwala na wiele możliwości aranżacji wnętrza. Różnorodność modeli i kształtów jest ogromna. Wanna wolnostojąca sprawdzi się zatem w każdej łazience – tak klasycznej, nowoczesnej, jak i w stylu vintage – i nada jej wytwornego wyglądu.

Najczęściej kupowane wanny wolnostojące

Wanna wolnostojąca – dlaczego warto?

Wanna wolnostojąca posiada kilka wyróżniających ją cech. Przede wszystkim nie obudowuje się jej płytkami, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych wanien. Posiada natomiast dedykowaną obudowę wannową bądź też wykonana jest w całości z jednego odlewu (najczęściej akrylowego). Wanny wolnostojące można postawić bezpośrednio na podłodze łazienki lub też wesprzeć na nóżkach. Mają one zdecydowanie bardziej asymetryczne kształty niż wanny zabudowane. Wanny wolnostojące zainstalować można w każdym miejscu – tak w rogu pomieszczenia (wanna wolnostojąca narożna), przy ścianie (wanna wolnostojąca przyścienna), jak i na samym środku pokoju kąpielowego. Niezależnie od położenia, prezentują się niezwykle stylowo.

Wanny wolnostojące ceni się nie tylko ze względu na wyjątkowy wygląd, ale także funkcjonalność. Dostęp do nich możliwy jest z każdej strony, co zdecydowanie ułatwia wejście do kąpieli. Wanny wolnostojące są również bardzo praktyczne, jeśli chodzi o sprzątanie – można je bez trudu przesunąć

W ofercie sklepu dostępne są zarówno wanny wolnostojące prostokątne, okrągłe, jak i o mniej typowych kształtach. Każda z nich pochodzi od renomowanego producenta i wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że swój estetyczny wygląd zachowa przez wiele lat. 

Wanny wolnostojące przyścienne

Dogodnym kompromisem pomiędzy modelami wolnostojącymi a zabudowanymi są wanny montowane jednym bokiem do ściany. Będzie to również idealne rozwiązanie, jeżeli wybrana przez nas wanna idealnie komponuje się z aranżacją łazienki, jednak ze względu na niewystarczającą ilość miejsca lub też umiejscowienie instalacji, wstawienie pełnowymiarowego modelu wolnostojącego nie jest możliwe. Wanny wolnostojące przyścienne pełnią również dodatkową, praktyczną funkcję – na krawędzi przystawionej do ściany można niejako stworzyć podręczną półeczkę na kosmetyki. Zwróćmy uwagę, by zadbać tutaj o odpowiednie baterie wannowe, aby podkreślić estetykę wanny wolnostojącej.