Wanny Żeliwne

Wanny żeliwne charakteryzuje wysoka trwałość i długa żywotność. Pokryte specjalną emalią są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odbarwienia. Wanny żeliwne cechują się również bardzo dużą bezwładnością cieplną. Oznacza to, że po napełnieniu ich wodą przez długi czas będą utrzymywać jej temperaturę. Dzięki temu żeliwne wanny zapewnią komfortową kąpiel niczym w luksusowym SPA. Dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, pasują do każdej łazienki. Zobacz najpopularniejsze modele wanien żeliwnych.

Wanna żeliwna – klasa, elegancja i ponadczasowy design

Wanny żeliwne znane są od wieków. Kojarzą się z dekoracyjnymi pokojami kąpielowymi w pałacach. Niezwykle eleganckie i stylowe pasują jednak i do mniejszych łazienek. Wanna wolnostojąca żeliwna to świetny wybór do łazienki retro, vintage, art deco. Sprawdzi się ona również we wnętrzach glamour oraz nowoczesnych. Ponadczasowe wzornictwo żeliwnej wanny sprawia, że jest ona wyborem na lata. W aktualne trendy wpisują się nie tylko nowoczesne modele, ale i wanna żeliwna PRL lub stara żeliwna wanna, która została odnowiona.

Żeliwne wanny – rodzaje I montaż

Żeliwne wanny dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach: 100×70, 120×70, 150×70, 160×70, 170×70, 160×80, 170×80, 140×75, 150x75x 160x75x 170×75 cm. Tradycyjnym wyborem są modele prostokątne przeznaczone do zabudowy. Takie dostępne są w ofercie marki czołowego producenta wanien łazienkowych – marki Roca. Proponuje ona wysokiej jakości wanny żeliwne. Oprócz klasycznych modeli przygotowała ekskluzywne wanny wolnostojące żeliwne na ozdobnych, lwich nóżkach. Podobnie jak modele prostokątne pokryte są odporną na zarysowania, odbarwienia oraz odkształcenia emalią. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości, a także przez wiele lat zachowuje swój pierwotny wygląd.

Wanny żeliwne – możliwości aranżacyjne

Wanna żeliwna daje wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale wpisuje się w design stylizowanych łazienek, a także tych nowoczesnych. Modele wolnostojące najlepiej prezentują się ustawione w centralnym punkcie pomieszczenia. Wanny żeliwne do obudowy mogą natomiast stanąć pod ścianą, oszczędzając tym samym miejsce w małej łazience.