Kabiny Prysznicowe Półokrągłe

Pragniesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca w łazience, a funkcjonalność i wygoda są dla Ciebie najważniejsze? Postaw na prysznic! Kabiny prysznicowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku łazienek o niewielkim metrażu, jest kabina prysznicowa półokrągła. Jest ona nie tylko bardzo wygodna w użytkowaniu, ale także pozwoli zużyć zdecydowanie mniej wody w porównaniu z wannami.

Kabina prysznicowa półokrągła – sprawdzony wybór

Choć zainteresowanie różnymi rodzajami kabin prysznicowych jest naprawdę duże, najbardziej popularne pozostają wciąż kabiny prysznicowe półokrągłe. Jest to idealne rozwiązanie dla małych łazienek. Zawdzięczamy to kształtowi, który odpowiada wycinkowi koła, przez co w optymalny sposób wykorzystuje przestrzeń w pomieszczeniu. Kabina półokrągła powoduje również, że łazienka zdaje się być optycznie większa, niż przy zamontowaniu dokładnie w tym samym miejscu np. kabiny kwadratowej. Efekt optycznego powiększenia można dodatkowo podbić, decydując się na dobór ścianek z transparentnego szkła oraz z jak najmniejszą ilością listew.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest kabina półokrągła 90×90 lub 80×80, jednak przegląd rozmiarów tego typu kabin jest naprawdę szeroki. Sprawia to, że dopasować można je do każdego wnętrza  – możemy mieć pewność, że spełnią nasze oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.