Kabiny Prysznicowe Walk In

Kabina prysznicowa walk-in, czyli bez zamykanych drzwi, staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Kąpiel można wziąć właściwie “z marszu”, gdyż powierzchnia dolna kabiny znajduje się na równi z posadzką. Kabina walk in to bardzo funkcjonalne rozwiązanie oszczędza sporo miejsca i doskonale wpasowuje się w wystrój łazienki.

Zalety kabiny walk-in

Prysznic walk-in to nie tylko interesujący element aranżacji łazienki. To przede wszystkim bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wejście do kabiny jest zdecydowanie prostsze. Kabina typu walk in stanowi tym samym rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych – brak brodzika umożliwia swobodny dostęp dla wózka inwalidzkiego.

Otwarta kabina prysznicowa jest także łatwa do utrzymania w czystości z uwagi na możliwość dotarcia do każdego miejsca – nie ma tu żadnych dodatkowych zakamarków. Jeśli będziemy o nią dbać, zachowa swój wygląd przez wiele lat. Dodatkowo, przy braku elementów ruchomych typu prowadnice, które w tradycyjnych prysznicach mają skłonność do awarii, mamy większą pewność, że kabina walk-in nie sprawi problemów technicznych.

W jakiej łazience sprawdzi się kabina typu walk-in?

Kabina prysznicowa walk-in złożona jest zazwyczaj z przezroczystych lub też półprzezroczystych tafli szkła, dzięki czemu wpasuje się doskonale w zasadniczo dowolny styl łazienki. Prysznic tego typu wybierają jednak najczęściej osoby, które aranżują wnętrze w stylu nowoczesnym, minimalistycznym bądź skandynawskim.

Kabiny walk-in sprawdzają się również w wystroju industrialnym. Warto postawić wówczas na czarne elementy okalające szklaną ściankę  – gwarantujemy, że zaprezentują się wyjątkowo efektownie. Z uwagi na przestrzeń, jaką stwarzają nie tylko fizycznie, ale i optycznie, prysznice walk-in są doskonałą opcją do mniejszych łazienek. Otwarta konstrukcja kabiny nadaje łazienki lekkości.