Kabiny Prysznicowe Prostokątne

Przy planowaniu urządzenia łazienki lub przeprowadzenia w niej gruntownego remontu, wiele osób boryka się z problemem dopasowania odpowiedniej kabiny prysznicowej. Warto kierować się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką. Posiadacze łazienek o większym metrażu powinni rozważyć zakup kabiny prysznicowej prostokątnej. Wygląda ona bardzo elegancko, a przy tym jest wysoce komfortowa i praktyczna.

Kabiny prysznicowe prostokątne – szeroki wybór modeli

ówną zaletą kabin prysznicowych prostokątnych są ich rozmiary – przestronne wnętrze nie krępuje ruchów użytkownika. Dla komfortu korzystania z kabiny istotna jest także decyzja, czy drzwi prysznica mają otwierać się w lewo czy w prawo. Zależy to rzecz jasna od układu  łazienki i miejsca, gdzie planujemy postawić kabinę. Część modeli kabin prostokątnych oferowana jest przez producentów w obu wariantach, co zdecydowanie ułatwia wybór. 

Kabina prysznicowa prostokątna – z brodzikiem czy bez?

Natrysk prostokątny z brodzikiem jest jednym z najbardziej tradycyjnych łazienkowych rozwiązań. Dzięki kabinie prysznicowej tego typu możemy wydzielić dwie strefy w łazience – część mokrą oraz część suchą. Kabina prysznicowa prostokątna z brodzikiem to produkt niedrogi i łatwy w montażu. Dodatkowo, pozwala ona na wykorzystanie obszaru brodzika jako wanny – szczególnie, jeżeli brodzik jest wysoki/głęboki. Powierzchnia prysznica może wówczas posłużyć do kąpieli maluchów, wykonania prania ręcznego czy też umycia naszego pupila. 

Kabina prysznicowa prostokątna bez brodzika to nowoczesne rozwiązanie. Brak wyraźnych granic między kabiną a łazienką potęguje poczucie przestronności. Bezstopniowe wejście to również gwarant bezpieczeństwa i komfortu dla osób starszych i ograniczonych ruchowo. Miejmy jednak na uwadze, że montaż kabiny prysznicowej bez brodzika jest nieco trudniejszy – podłoga musi być odpowiednio profilowana i zawierać elementy izolacyjne.