Deski Sedesowe

Deska sedesowa to niezbędny element wyposażenia każdego WC – trudno wyobrazić sobie bez niej wygodne korzystanie z toalety. Z uwagi na szeroką ofertę różnych modeli, jej wybór nie jest jednak wcale oczywisty. Niezależnie od modelu, proponowane przez nas deski sedesowe znanych marek doskonale się prezentują i umożliwiają wieloletnią eksploatację. Sprawdź dostępne możliwości.

Deska sedesowa – niezbędnik w każdej toalecie

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez deski klozetowej – gwarantuje ona sprawne i wygodne korzystanie z WC. Deski sedesowe to jednak nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo i higiena. Spełniają one surowe wymagania higieniczne. Warto podkreślić, że aktualnie produkowane deski klozetowe można dobrać do wystroju naszej łazienki, a nawet podkreślić dzięki nim jej charakter. Wszystko to dzięki różnorodnemu wzornictwu – dostępne są deski w wersji jednolitej – ponadczasowej bieli, ale także w modnych kolorach, a także z wieloma wzorami, począwszy od motywów geometrycznych, aż po nadruki fotografii. Niektóre modele desek do WC wdrożone mają specjalne rozwiązania. Najbardziej popularnym z nich jest system wolnoopadający, zapobiegający nagłemu i głośnemu opadaniu klapy. Deska wolnoopadająca jest również bezpieczna dla maluchów – dzięki niej uniknąć można bolesnego przytrzaśnięcia palców. 

Deska toaletowa – czym kierować się przy wyborze?

Aby korzystanie z deski sedesowej mogło odbywać się w sposób komfortowy i bezpieczny, musi być ona właściwie dobrana do miski WC. Przy wyborze deski należy zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wielkość – tak, aby była dopasowana do długości i szerokości muszli. Równie ważny jest rozstaw zawiasów, za pomocą których przytwierdza się klapę do sedesu. Choć niektóre z modeli posiadają możliwość regulacji śrub, zawsze warto dokładnie sprawdzić, czy rozstaw zawiasów będzie właściwy. 

Wybierając deskę klozetową zastanówmy się również nad doborem materiału, z którego jest ona wykonana. Większość desek to deski z miękkiego plastiku. Ich zdecydowaną zaletą jest cena, należy mieć jednak na uwadze, że łatwo mogą się one zarysować lub nawet pęknąć. Stąd też bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wybór deski WC wykonanej z twardego plastiku. Prócz większej wytrzymałości, łatwiej ją także będzie utrzymać w czystości. Jeżeli natomiast mamy dużą rodzinę, lepiej zdecydować się na deskę z bardziej trwałych materiałów, takich jak duroplast. Ma on w swoim składzie substancje antybakteryjne, które pozwalają na zwiększenie higieny, co staje się kluczowe, gdy z toalety korzysta więcej osób. Nie musimy także obawiać się, że powierzchnię deski naruszą używane przez nas środki czyszczące. Warto zwrócić uwagę, że część modeli desek posiada również specjalne wyprofilowanie, które zwiększa komfort korzystania z sedesu.