Deski Wolnoopadające

Deska wolnoopadająca to nieodzowny i bardzo praktyczny element wyposażenia każdej łazienki. Choć deski tradycyjne wciąż mają swoich zwolenników, modele wolnoopadające stają się coraz bardziej popularne. Sprawdź dostępne modele desek wolnoopadających w sklepie Pati Art Studio.

Deska wolnoopadająca – gwarancja cichego korzystania z łazienki

Deska z funkcją wolnego opadania to przede wszystkim wyjątkowy komfort. Mechanizm cichego opadania opiera się na odpowiednim systemie amortyzacji. Powoduje on, że deska opada bardzo powoli, nie wydając przy tym głośnego dźwięku. Jest to rozwiązanie wysoce funkcjonalne, gdyż zabezpiecza przed powstawaniem problemów wynikających z możliwości uszkodzenia deski czy też ceramiki. Deska wolnoopadająca jest również bezpieczna dla dzieci – możemy być pewni, że nasi najmłodsi domownicy nie przytrzasną sobie w niej palców. Dodatkowo, część desek tego typu pokryta jest powłoką antybakteryjną, aby zapewnić jeszcze większą higienę i bezpieczeństwo. 

Deski wolnoopadające –  odpowiednia higiena

Kolejne praktyczne cechy desek wolnoopadających to zapewnienie odpowiedniej higieny i zabezpieczenie przed unoszącymi się nieprzyjemnymi zapachami. Do produkcji desek wykorzystywane są najczęściej nowoczesne tworzywa sztuczne.  Ich zastosowanie sprawia, że deska tego typu jest niezwykle wytrzymała oraz stosunkowo lekka. Co więcej, doczyszczenie deski wolnoopadającej jest wyjątkowo proste. Powszechnie wykorzystywanym materiałem jest Duroplast – dzięki niemu powierzchnia deski nie zbiera zanieczyszczeń, a także ma dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Model deski wolnoopadającej należy dopasować do konkretnej, posiadanej miski.